Portal motocyklistów

pomysł

 

Pomysł portalu powstał w wakacje 2009r., ruszył oficjalnie w sieci 09.09.2009r. Głównym założeniem było stworzenie strony gdzie społeczność motocyklistów będzie mogła wspólnie wymieniać się informacjami odnośnie zlotów, imprez oraz wydarzeń motocyklowych. Dodatkowo zrodziły się pomysły łączenia się w grupy, zbierania zdjęć z imprez poszczególnych grup, zakładania prywatnych profili i również wypełniania ich zdjęciami oraz filmami by podzielić się przeżyciami z innymi. Zastosowanie dodatków w postaci dodawania ogłoszeń, udziału w konkursach, czatu pozwalającego na żywo rozmawiania z innymi użytkownikami, wymiany plikami, pisania blogów oraz pisania artykułów było już tylko uzupełnieniem pierwszej myśli. Temat pomysłów nie został jeszcze zamknięty i w miarę czasu portal będzie dopracowywany.

 

Portal motoryzacyjno-społecznościowy, bo tak można poprawnie określić portal motocyklowy wkole.pl nie jest konkurencją dla popularnych stron jak ścigacz, bądź innych stron z wiadomościami pisanymi przez reporterów. Portal też nie jest konkurencją dla oficjalnych stron grup motocyklowych, które oczywiście zachęcamy do zakładania swoich grup na portalu oraz wklejania linków do oficjalnych stron w celu promowania. Oczywiście w wyznaczonych do tego miejscach.

 


wspólnie


Portal założony został przez motocyklistów dla motocyklistów i dzięki wspólnej pracy rozrasta się liczebnością i funkcjonalnością. Administratorzy również korzystają z możliwości kontaktu na portalu przez co portal nie wprowadza wyskakujących okienek reklam itp. denerwujących rzeczy. Ma na celu pomagać, ułatwiać oraz umilać spędzony na nim czas.

 

Dodatkowo każdy użytkownik może sprawdzić swoje możliwości w pisaniu artykułów oraz blogów dzieląc się przy tym wiedzą z innymi użytkownikami. A dzięki forum i HydePark mamy możliwość rozwiązywania wspólnie problemów oraz wymiany poglądów.

 


cel

 

Temat wzniosły, aczkolwiek wszystko przed nami, pomimo, że już mamy dużą społeczność pomagającą sobie wzajemnie i wymieniającą się wiadomościami oraz poglądami. Nie spodziewając się iż portal już po 3 miesiącach będzie posiadać 5,000 zarejestrowanych motocyklistów możemy liczyć cicho na kolejne zaskoczenie w postaci największej społeczności motocyklistów.

 

Miło będzie wpisać model, markę oraz rok motocykl, który nas interesuje i po chwili mamy dziesiątki osób posiadających dany pojazd. Natomiast możliwość rozmowy poprzez czat bądź wysłanie wiadomości ułatwi nam pozyskanie cennych informacji z tymi osobami. Również w przypadku gdy interesuje nas impreza motocyklowa organizowana przez daną grupę po wyszukaniu grupy mamy online kilkunastu motocyklistów pomocnych z doborem dojazdu, noclegu itp. Tego typu informacje i pomoc pomogą ogromnie ułatwić życie motocyklistom.

 

 


rekordy


Zaledwie portal ruszył a już dostaliśmy podziękowania i wiadomości dotyczące: wzajemnej pomocy technicznej pomiedzy użytkownikami, pomocy z wyborem kasku, motocykla, oleju itp. Kilka osób sprzedało swoją maszynę a jeszcze inni poznali kogoś sympatycznego o podobnych zainteresowaniach.

 

Wspomnieć chcemy, że nie o bicie rekordów uzytkowników chodzi i nic w tej kwestii się nie zmienia. To dzięki wszystkim pasjonatom motocykli udało się stworzyć portal bijący rekordowe ilości założonych nowych kont, dodanych motocykli, ciekawych zdjęć itp. w porównaniu z innymi portalami oraz forami motocyklowymi. W miesiącu październik odnotowaliśmy ponad 2.400 założonych kont i tysiące dodanych motocykli oraz wysłanych wiadomości. Pomimo to liczy się każdy motocyklista i na zapytania "czy świętujemy każdego tysiącznego użytkownika?", odpowiadamy "nie, świętujemy każdego nowego motocyklistę, choć to tak do końca widowiskowe nie jest:)". Dodatkowo forum na portalu licząc pod względem ilości zarejestrowanych motocyklistów jest 6 forum motocyklowym w Polsce.

 

 

administracja

 

Portal był pomysłem Sebastiana, choć przy realizacji całości udzielają się: Sylwia, Michał, Mariusz oraz pozostali.

Forum

 

Motofestiwal 2015

Cześć Zapraszamy wszystkich na kol ...

Reklama
Powered by socialo.pl
Copyright wkole.pl. All Rights Reserved.